Nowa, dynamiczna strona internetowa, która zawierać będzie wszystkie wyniki poprzednich i obecnych wyborów europejskich, jest już dostępna we wszystkich językach urzędowych UE.

   https://wyniki-wybory.eu/ będą aktualizowane w czasie rzeczywistym podczas nocy wyborczej 26 maja na podstawie ogólnych wyników wyborów europejskich, z uwzględnieniem podziałów na kraje, zgodnie z informacjami przekazywanymi przez władze krajowe.
Poprzednie wybory europejskie
   Strona internetowa zawiera skład wszystkich ustępujących parlamentów europejskich od 1984 roku, podział na partie krajowe oraz grupy polityczne od 1979 roku, a także wszystkie wyniki na szczeblu krajowym od 2009 roku. Strona zawiera również informacje na temat tendencji w wyborach europejskich, na przykład na temat równowagi płci.
Dynamiczna i interaktywna strona internetowa
    Narzędzie porównawcze może porównywać dane z różnych wyborów.
• Użytkownicy mogą również badać możliwe koalicje parlamentarne przy pomocy kalkulatora większościowego, kiedy tylko pierwsze oficjalne prognozy zostaną udostępnione 26 maja.
• Widget może dopasować stronę internetową do Twoich potrzeb. Będzie on publikował historyczne wyniki wyborów europejskich na Twojej stronie internetowej i poda wyniki na żywo.
• Pobierz arkusze danych w otwartych formatach danych (json, xml i csv) i graficznych (jpg i png).
   Jeśli chcesz zamieszczać dane podczas nocy wyborczej, zapisz się, aby otrzymywać szczegółowe informacje o tym jak to zrobić i aktualizacje, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
   Testy zostaną przeprowadzone w dniach 25 kwietnia, 7 maja i 14 maja w celu zapewnienia prawidłowego działania funkcji transmisji, odbioru i innych funkcji. Aby wziąć udział w tych sesjach testowych, należy wysłać prośby pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
   Niezbędnik prasowy na wybory zawiera więcej informacji na temat wyborów, takich jak fakty i liczby dotyczące procesu wyborczego, głównych kandydatów i osiągnięć UE. Zawiera również regularnie aktualizowane informacje na temat badań Eurobarometru oraz przydatne kontakty dla dziennikarzy zajmujących się działalnością Parlamentu.
Za; europarl

 

Deklaracja Pierwotna

Deklaracja o wersji pierwotnej "Prawa Europejskiego w praktyce" Redakcja "Prawa Europejskiego w praktyce" informuje, że wersją pierwotną (referencyjną) czasopisma jest wydanie papierowe (ISSN 1733-2036). Po ukazaniu się drukiem nowego numeru czasopisma, Redakcja zamieszcza na stronie internetowej www.pewp.pl jego spis treści oraz wybrane publikacje z numeru.

Rada Naukowa

Prof. dr hab. Maria Magdalena Kenig-Witkowska,

Prof. dr hab. Jan Barcz,

Prof. dr hab. Marek Chmaj,

Prof. dr hab. Artur Nowak-Far,

Prof. dr hab. Arkadiusz Wudarski,

Prof. nadzw. UW, dr hab. Robert Grzeszczak,

Tomasz Janik,

Adw. dr Rafał Morek,

Dr Joanna Brylak,

Dr Marcin Krzymuski,

Dr Robert Siwik,

Dr Barbara Godlewska-Bujok.