1 i 2 czerwca, rok przed wyborami europejskimi, młodzi ludzie z UE oraz całej Europy przedstawią swoje najistotniejsze oczekiwania wobec przyszłości.

   Europejskie Spotkanie Młodzieży (European Youth Event - EYE) odbędzie się po raz trzeci, z rekordową liczbą uczestników. Ponad 8 000 osób weźmie udział w ponad 400 wydarzeniach, takich jak debaty, przedstawienia oraz warsztaty, w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, od piątku, 1 czerwca o 10.00, do soboty, 2 czerwca, do 19.00. Debaty koncentrować się będą wokół pięciu tematów: starzy i młodzi, bogaci i biedni, osobno i razem, bezpieczeństwo i zagrożenie, lokalnie i globalnie.
Idee ponad generacjami i ponad granicami
   EYE jest międzynarodowym spotkaniem młodzieży organizowanym przez ludzi młodych (16-30 lat). Większość wydarzeń została zaprojektowana i przygotowana przez jedną ze 130 organizacji młodzieżowych, uczestniczących w spotkaniu, łącznie z YO!Fest, przed budynkami Parlamentu.
   Przewodniczący PE Antonio Tajani otworzy sesję plenarną EYE w piątek o godzinie 10.00, a w warsztatach i debatach weźmie udział około 50 posłów. Inne znane osobistości polityczne, takie jak były prezydent Francji Valéry Giscard d'Estaing, europejska komisarz do spraw społecznych, Marianne Thyssen i były grecki minister finansów Yanis Varoufakis, wezmą udział w dyskusjach z następnym pokoleniem europejskich decydentów. Laureaci nagrody im. Sacharowa dr Denis Mukwege i Lamiya Aji Bashar wygłoszą przemówienia inauguracyjne.
Kolejne kroki
   Dyskusje podsumowane zostaną w sprawozdaniu z EYE, a najlepsze z pomysłów zostaną zaprezentowane jesienią podczas spotkań komisji parlamentarnych z uczestnikami.
   Ponad 300 osób z Polski weźmie udział w tegorocznych Europejskich Spotkaniach Młodzieży, grupy biorące w spotkaniu to studenci i licealiści, ale również reprezentanci młodych naukowców, managerów oraz aktywni uczestnicy społeczeństwa obywatelskiego.
   W celu skontaktowania się z liderami tych grup, prosimy o kontakt z Piotrem Wolskim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Za: europarl

Deklaracja Pierwotna

Deklaracja o wersji pierwotnej "Prawa Europejskiego w praktyce" Redakcja "Prawa Europejskiego w praktyce" informuje, że wersją pierwotną (referencyjną) czasopisma jest wydanie papierowe (ISSN 1733-2036). Po ukazaniu się drukiem nowego numeru czasopisma, Redakcja zamieszcza na stronie internetowej www.pewp.pl jego spis treści oraz wybrane publikacje z numeru.

Rada Naukowa

Prof. dr hab. Maria Magdalena Kenig-Witkowska,

Prof. dr hab. Jan Barcz,

Prof. dr hab. Marek Chmaj,

Prof. dr hab. Artur Nowak-Far,

Prof. dr hab. Arkadiusz Wudarski,

Prof. nadzw. UW, dr hab. Robert Grzeszczak,

Tomasz Janik,

Adw. dr Rafał Morek,

Dr Joanna Brylak,

Dr Marcin Krzymuski,

Dr Robert Siwik,

Dr Barbara Godlewska-Bujok.