Na sesji plenarnej w Strasburgu posłowie będą debatowali z premierem Irlandii o przyszłości UE. Poza tym m.in. debaty o rosyjskiej propagandzie i priorytetach prezydencji Bułgarii.

   17 styczna br. Leo Varadkar, premier Irlandii, weźmie udział w poselskiej debacie o przyszłości Europy. To pierwsza w serii debat plenarnych z udziałem europejskich liderów, które w najbliższych miesiącach odbędą się w Parlamencie Europejskim.
   1 stycznia Bułgaria przejęła przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej od Estonii. W środę (17.01) Bojko Borisow, premier Bułgarii, przedstawi posłom do Parlamentu Europejskiego priorytety prezydencji swojego kraju. Dzień wcześniej odbędzie się debata z udziałem premiera Jüri Ratasa podsumowująca estońskie przewodnictwo.
   W środę po południu posłowie będą dyskutować na temat wpływu rosyjskiej propagandy na kraje UE i domniemanych prób wywierania wpływu na wybory w niektórych krajach przy użyciu dezinformacji.
   We wtorek (16.01) eurodeputowani będą debatowali o rozszerzeniu kontroli eksportu w UE na narzędzia, które mogę służyć do inwigilacji i tym samym do łamania ich praw człowieka przez autorytarne reżimy w państwach trzecich. W środę odbędzie się głosowanie w tej sprawie.
   We wtorek Parlament będzie dyskutował o sytuacja w Iranie i poparciu UE dla procesu pokojowego w Kolumbii.
Za: europarl

 

Deklaracja Pierwotna

Deklaracja o wersji pierwotnej "Prawa Europejskiego w praktyce" Redakcja "Prawa Europejskiego w praktyce" informuje, że wersją pierwotną (referencyjną) czasopisma jest wydanie papierowe (ISSN 1733-2036). Po ukazaniu się drukiem nowego numeru czasopisma, Redakcja zamieszcza na stronie internetowej www.pewp.pl jego spis treści oraz wybrane publikacje z numeru.

Rada Naukowa

Prof. dr hab. Maria Magdalena Kenig-Witkowska,

Prof. dr hab. Jan Barcz,

Prof. dr hab. Marek Chmaj,

Prof. dr hab. Artur Nowak-Far,

Prof. dr hab. Arkadiusz Wudarski,

Prof. nadzw. UW, dr hab. Robert Grzeszczak,

Tomasz Janik,

Adw. dr Rafał Morek,

Dr Joanna Brylak,

Dr Marcin Krzymuski,

Dr Robert Siwik,

Dr Barbara Godlewska-Bujok.