W piątek (8.09) wystartuje rządowa kampania informacyjna na temat reformy sądów – podała „Rzeczpospolita”. Przygotowała ją Polska Fundacja Narodowa, organizacja powołana do życia przez 17 państwowych spółek. Kampanię zlecił rząd. Według gazety, kampania ma w kompleksowy sposób docierać z przesłaniem pokazującym, dlaczego zmiany w sądownictwie są niezbędne i „zatrzeć złe wrażenia po burzliwej dyskusji na temat reformy sądownictwa, którą zakończyły prezydenckie weta".

   Agata Łukaszewicz i Michał Kolanko opisują na łamach "Rzeczpospolitej" założenia kampanii informacyjnej o reformie sądownictwa, którą przygotowuje Polska Fundacja Narodowa, organizacja powołana do życia przez 17 państwowych spółek. Kampanię zlecił rząd.
   Według gazety, kampania ma w kompleksowy sposób docierać z przesłaniem pokazującym, dlaczego zmiany w sądownictwie są niezbędne i "zatrzeć złe wrażenia po burzliwej dyskusji na temat reformy sądownictwa, którą zakończyły prezydenckie weta".
   Jak ustaliła "Rzeczpospolita", kampania wystartuje 8 września. Na ulicach pojawią się billboardy z hasłami odnoszącymi się do reformy i odesłaniem do strony internetowej. Materiały mają również być przygotowane w języku angielskim.
   „Tego zabrakło w lipcu. Nie wytłumaczyliśmy we właściwy sposób, dlaczego zmiany są potrzebne i na czym konkretnie polegają" - przyznaje gazecie rozmówca ze sfer rządowych.
Więcej w "Rzeczpospolitej".
Za: Rzeczpospolita

Deklaracja Pierwotna

Deklaracja o wersji pierwotnej "Prawa Europejskiego w praktyce" Redakcja "Prawa Europejskiego w praktyce" informuje, że wersją pierwotną (referencyjną) czasopisma jest wydanie papierowe (ISSN 1733-2036). Po ukazaniu się drukiem nowego numeru czasopisma, Redakcja zamieszcza na stronie internetowej www.pewp.pl jego spis treści oraz wybrane publikacje z numeru.

Rada Naukowa

Prof. dr hab. Maria Magdalena Kenig-Witkowska,

Prof. dr hab. Jan Barcz,

Prof. dr hab. Marek Chmaj,

Prof. dr hab. Artur Nowak-Far,

Prof. dr hab. Arkadiusz Wudarski,

Prof. nadzw. UW, dr hab. Robert Grzeszczak,

Tomasz Janik,

Adw. dr Rafał Morek,

Dr Joanna Brylak,

Dr Marcin Krzymuski,

Dr Robert Siwik,

Dr Barbara Godlewska-Bujok.