W tym tygodniu trzy komisje parlamentarne spotkają się, żeby wspólnie porozmawiać o sytuacji obywateli UE żyjących w Wielkiej Brytanii. Komisja śledcza badająca aferę „papierów panamskich” spotka się z przedstawicielami Wysp Normandzkich, Gibraltaru i Madery, by porozmawiać o ich reżimach podatkowych i współpracą z UE w tej dziedzinie. Poza tym grupy polityczne będą przygotowywać się do sesji plenarnej.

   Komisje Petycji, Wolności Obywatelskich oraz Zatrudnienia zajmą się sytuacją obywateli UE żyjących w Wielkiej Brytanii i Brytyjczyków mieszkających w pozostałych państwach Wspólnoty. Głos zabiorą m.in. Guy Verhofstadt (ALDE, Belgia), koordynator PE ds. Brexitu i Anne-Laure Donskoy z grupy „The 3 million” (Trzy miliony), która broni praw obywateli UE w Wielkiej Brytanii.Stanowisko Parlamentu jest jasne: w negocjacjach ws. warunków Brexitu najważniejsze są prawa obywateli.
   We wtorek komisja śledcza ds. prania pieniędzy i unikania opodatkowania spotka się z przedstawicielami Wysp Normandzkich, Gibraltaru i Madery. Spotkanie ma dotyczyć ich współpracy z UE w dziedzinie podatków i działań, które podejmują w celu zwalczania nadużyć fiskalnych.
   Grupy polityczne przygotują się do przyszłotygodniowej sesji plenarnej w Strasburgu (15 - 18 maja). Posłowie zagłosują na niej m.in. nad nowymi zasadami, które pozwolą obywatelom UE tymczasowo przebywającym za granicą korzystać z usług audio i wideo, które wykupili w domu.
   W niedzielę w Strasburgu Parlament Europejski otworzy swoje drzwi dla gości, którzy będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, edukacyjnych i spotkać się z posłami.
Za: europarl

Deklaracja Pierwotna

Deklaracja o wersji pierwotnej "Prawa Europejskiego w praktyce" Redakcja "Prawa Europejskiego w praktyce" informuje, że wersją pierwotną (referencyjną) czasopisma jest wydanie papierowe (ISSN 1733-2036). Po ukazaniu się drukiem nowego numeru czasopisma, Redakcja zamieszcza na stronie internetowej www.pewp.pl jego spis treści oraz wybrane publikacje z numeru.

Rada Naukowa

Prof. dr hab. Maria Magdalena Kenig-Witkowska,

Prof. dr hab. Jan Barcz,

Prof. dr hab. Marek Chmaj,

Prof. dr hab. Artur Nowak-Far,

Prof. dr hab. Arkadiusz Wudarski,

Prof. nadzw. UW, dr hab. Robert Grzeszczak,

Tomasz Janik,

Adw. dr Rafał Morek,

Dr Joanna Brylak,

Dr Marcin Krzymuski,

Dr Robert Siwik,

Dr Barbara Godlewska-Bujok.