Helsińska Fundacja Praw Człowieka wraz z Okręgową Radą Adwokacką serdecznie zaprasza na szkolenie „Prawo dostępu do obrońcy w świetle prawa Unii Europejskiej”.  Jest ono elementem projektu „Inside Police Custody – prawa procesowe na posterunkach Policji” realizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka i finansowanego ze środków Komisji Europejskiej.

   Szkolenie będzie obejmowało analizę unormowań wynikających z dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/48/UE z 22 października 2013 r. w sprawie dostępu do adwokata w postępowaniu karnym oraz stopień jej implementacji do polskiego prawa. Zaprezentowane zostaną również wyniki projektu Inside Police Custody dotyczące realizacji praw procesowych w postępowaniu karnym w Polsce. Ponadto, przedstawione zostanie najnowsze orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dotyczące prawa dostępu do obrońcy.
    Szkolenie odbędzie się 26 listopada 2018 r. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej (Al. Ujazdowskie 49) w godz. 10.00-12.00 i adresowane jest do adwokatów, radców prawnych, sędziów oraz funkcjonariuszy Policji.
Spotkanie poprowadzą dr Barbara Grabowska-Moroz oraz dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Prawa Człowieka.
   Zgłoszenia należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem nazwy szkolenia w temacie wiadomości. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.
Za: HFPC

 

Deklaracja Pierwotna

Deklaracja o wersji pierwotnej "Prawa Europejskiego w praktyce" Redakcja "Prawa Europejskiego w praktyce" informuje, że wersją pierwotną (referencyjną) czasopisma jest wydanie papierowe (ISSN 1733-2036). Po ukazaniu się drukiem nowego numeru czasopisma, Redakcja zamieszcza na stronie internetowej www.pewp.pl jego spis treści oraz wybrane publikacje z numeru.

Rada Naukowa

Prof. dr hab. Maria Magdalena Kenig-Witkowska,

Prof. dr hab. Jan Barcz,

Prof. dr hab. Marek Chmaj,

Prof. dr hab. Artur Nowak-Far,

Prof. dr hab. Arkadiusz Wudarski,

Prof. nadzw. UW, dr hab. Robert Grzeszczak,

Tomasz Janik,

Adw. dr Rafał Morek,

Dr Joanna Brylak,

Dr Marcin Krzymuski,

Dr Robert Siwik,

Dr Barbara Godlewska-Bujok.