Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w marcu o 6,4 proc. - podał Eurostat. To mniej niż w lutym, kiedy rok do roku sprzedaż wzrosła o 6,9 proc. Dane różnią się dość mocno od tych opublikowanych przez GUS.

   Dane roczne europejskiego urzędu statystycznego zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są dodatkowo odsezonowane. Do swojego badania Eurostat bierze także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy. Nie bierze za to pod uwagę sprzedaży samochodów.
   Z kolei według GUS w marcu Polacy kupili o 9,7 proc. więcej niż przed rokiem. W porównaniu z lutym sprzedaż podskoczyła o 16,5 proc.
   4 maja br. Eurostat podał też dane o sprzedaży detalicznej dla strefy euro. Ta wzrosła w marcu w ujęciu miesiąc do miesiąca o 0,3 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu dużo mniejszego, bo zaledwie o 0,1 proc. Eurostat skorygował też dane za luty - wzrost miesiąc do miesiąca okazał się sięgnąć 0,5 proc., a nie - jak wcześniej informowano - 0,7 proc.
   Z kolei rok do roku sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła w eurolandzie o 2,3 proc., po wzroście w poprzednim miesiącu o 1,7 proc., po korekcie z +1,8 proc. Teraz spodziewano się wzrostu o 2,1 proc.
Za: PAP

Deklaracja Pierwotna

Deklaracja o wersji pierwotnej "Prawa Europejskiego w praktyce" Redakcja "Prawa Europejskiego w praktyce" informuje, że wersją pierwotną (referencyjną) czasopisma jest wydanie papierowe (ISSN 1733-2036). Po ukazaniu się drukiem nowego numeru czasopisma, Redakcja zamieszcza na stronie internetowej www.pewp.pl jego spis treści oraz wybrane publikacje z numeru.

Rada Naukowa

Prof. dr hab. Maria Magdalena Kenig-Witkowska,

Prof. dr hab. Jan Barcz,

Prof. dr hab. Marek Chmaj,

Prof. dr hab. Artur Nowak-Far,

Prof. dr hab. Arkadiusz Wudarski,

Prof. nadzw. UW, dr hab. Robert Grzeszczak,

Tomasz Janik,

Adw. dr Rafał Morek,

Dr Joanna Brylak,

Dr Marcin Krzymuski,

Dr Robert Siwik,

Dr Barbara Godlewska-Bujok.