Rusza kolejna edycja programu edukacyjnego „Pracownia Liderów Prawa”, realizowanego przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości pod patronatem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Pracownia Liderów Prawa to cykl seminariów, na których wybitni prawnicy (wykładowcy szkół wyższych i praktycy z renomowanych kancelarii), a także reprezentanci świata gospodarki i polityki, dzielą się wiedzą i doświadczeniem z młodymi Polakami.

   Instytut Wymiaru Sprawiedliwości współpracuje ze specjalistami z najlepszych uczelni świata – m.in. z Uniwersytetu Harvarda, MIT, IESE Business School, czy też z SRI International. Dzięki temu Pracownia Liderów Prawa to nowoczesna forma kształcenia przyszłych prawniczych elit.
   Program przeznaczony jest zarówno dla studentów, jak dla absolwentów prawa. Z wyjątkowej szansy doskonalenia swoich umiejętności, skorzystać mogą też adepci innych kierunków studiów, jeśli chcą rozwijać się w dziedzinach związanych z prawem. Chętni mogą zgłaszać się do 15 października 2018 r.
   Kolejne edycje Pracowni cieszą się rosnącą popularnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Instytut Wymiaru Sprawiedliwości objął projektem dodatkowo studentów I i II roku. Można aplikować do jednego z trzech przygotowanych programów:
• Program Student Junior to szansa na wymarzony start dla studentów I, II i III roku.
• Program Student Senior przeznaczony jest dla osób wkraczających na rynek prawniczy. Udział w nim mogą wziąć studenci IV i V roku.
• Program Główny adresowany jest do absolwentów prawa, aplikantów i asystentów sędziów, prokuratorów oraz przedstawicieli innych zawodów prawniczych.
   Cykl edukacyjny obejmuje siedem zjazdów szkoleniowych, Szkołę Letnią, a także Projekt Społeczny. Udział jest nieodpłatny. Uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenie Pracowni Liderów Prawa, a wyróżniające się osoby także niepowtarzalną szansę na odbycie praktyk w Ministerstwie Sprawiedliwości, czy też w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości.
   Szczegółowe informacje i formularze i rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej: www.liderzy.iws.org.pl.
Za: Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości

Deklaracja Pierwotna

Deklaracja o wersji pierwotnej "Prawa Europejskiego w praktyce" Redakcja "Prawa Europejskiego w praktyce" informuje, że wersją pierwotną (referencyjną) czasopisma jest wydanie papierowe (ISSN 1733-2036). Po ukazaniu się drukiem nowego numeru czasopisma, Redakcja zamieszcza na stronie internetowej www.pewp.pl jego spis treści oraz wybrane publikacje z numeru.

Rada Naukowa

Prof. dr hab. Maria Magdalena Kenig-Witkowska,

Prof. dr hab. Jan Barcz,

Prof. dr hab. Marek Chmaj,

Prof. dr hab. Artur Nowak-Far,

Prof. dr hab. Arkadiusz Wudarski,

Prof. nadzw. UW, dr hab. Robert Grzeszczak,

Tomasz Janik,

Adw. dr Rafał Morek,

Dr Joanna Brylak,

Dr Marcin Krzymuski,

Dr Robert Siwik,

Dr Barbara Godlewska-Bujok.